• KARTKA URODZINOWA DLA KOPERNIKA

•    Szkoła Podstawowa w Gródkach bierze udział w Programie Szkoła Przyjaciół Mikołaja Kopernika związanego z Rokiem 2023 - Rokiem  Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą 550 urodzin  astronoma, który należy do grona najwybitniejszych postaci w naszym kraju. Kartki dla Kopernika, to jedno z obowiązkowych zadań, dzięki którym szkoła otrzyma certyfikat Szkoły Przyjaciół Kopernika.

NA ZDJĘCIACH: KARTKI URODZINOWE

• Szkolny Kącik Poetycki

•  W ramach inicjatywy Poetyckie Pejzaże w Szkole Podstawowej w Gródkach stworzono Szkolny Kącik Poetycki.Jest to miejsce, dzięki któremu społeczność szkolna będzie miała okazję poznać utwory lokalnych poetów a także swoich rówieśników - Kolegów i Koleżanek z naszej szkoły. Dzięki temu miejscu uczniowie będą mogli odkrywać talenty literackie, które są wśród nich.Miejsce to nie powstałoby bez pomocy Pracowni Meblarskiej Jarosława Szeklickiego, która przekazała regał do naszego Kącika,  MANUFAKTRY Reklamy Kamila Budzyńskiego, która wykonała szyld oraz Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa,  która przekazała autorskie tomiki poezji lokalnych pisarzy, poetów.Nasz projekt pozwoli w szkolnych szkolnych murach spotkać się z książką, poezją i słowem i zainspiruje młodzież do twórczej pracy.

Magdalena Cejman

• Czy każda książka musi stać na półce?

•    Uczniowie klasy 7 pracowali na lekcjach języka polskiego w bardzo innowacyjny sposób. Po cyklu lekcji poświęconemu utworowi pt. „ Latarnik” zajęli się tworzeniem „lektury na wieszaku”.Jest to ciekawa metoda aktywizująca, dzięki której można zebrać informacje o lekturze (np. o bohaterach, miejscach i czasie akcji, problematyce czy narracji) w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy. Uczniom bardzo spodobała się ta forma pracy na lekcji. Idea „mobilnej książki”  bardzo przypadła do gustu siódmoklasistom.

NA ZDJĘCIACH: UCZNIOWIE KLASY 7 W TRAKCIE LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO

• DZIEŃ KOTA

• 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota, tej okazji, dzieci oddziału zerowego zamieniły się w kociaki. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenki o kotkach, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Były też wesołe „kocie zabawy”, rozwiązywanie zagadek oraz wykonanie kotka. Zapraszamy do galerii🙂

NA ZDJECIACH: DZIECI Z ODDZIAŁU "0"

• BAL KARNAWAŁOWY

•    Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też i było w naszej szkole 9 lutego 2023roku. Tego dnia już od rana w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać księżniczki, strażaków, rycerzy, Batmanów. Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnił  im  DJ. Dzieci spędziły miło czas, a wspólna zabawa przyniosła dużo zadowolenia, radości i uśmiechu.

NA ZDJĘCIACH: UCZESTNICY BALU

• CHOINKA SZKOLNA

•      Dnia 19 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna powiązana z obchodami Dnia Babci i Dziadka.

W inscenizacji pt. "Witajcie w naszej bajce" uczniowie wraz z wychowawczyniami przenieśli nas w świat bajek. Najmłodsze dzieci podziękowały ukochanym babciom i dziadkom za ich bezgraniczną miłość słowami wierszy i piosenek oraz wręczyły im "swoje" serca.

Rada Pedagogiczna i uczniowie Szkoły Podstawowej  w Gródkach składają gorące podziękowania całej społeczności lokalnej, a zwłaszcza wszystkim babciom i dziadkom, za tak liczne przybycie na naszą bajkową uroczystość oraz za wsparcie finansowe naszej szkoły.

NA ZDJĘCIACH: uczniowie, rodzice, babcie i dziadkowie uczniów, pracownicy szkoły