• Z PIOSENKĄ WESELEJ

• W czwartek, 16 maja nasi uczniowie: Nikola Nizgorska - kl. II, Lena Janowicz i Amelia Mróz - kl. III oraz Paweł Stempka - kl. IV uczestniczyli w Płośnickich Spotkaniach Wokalnych "Z piosenką weselej". Młodsze uczennice po raz pierwszy wystąpiły na scenie z mikrofonem przed publicznością i jury, a dla Pawła był to kolejny występ. Gratulujemy naszym solistom występu i życzymy, aby rozwijali swoje wokalne umiejętności.

• AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• "Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego!" Jan. N. Zboiński

W dniu 07 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Aby przybliżyć to ważne wydarzenie nasi uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem BÓG HONOR OJCZYZNA. Młodzi artyści przedstawili okoliczności, które doprowadziły do uchwalenia Ustawy Rządowej w 1791 r. oraz podkreślili jej rolę i znaczenie w ówczesnych czasach. Akademia była przeplatana wierszami i piosenkami o tematyce patriotycznej. Spotkanie skłoniło do refleksji, iż takie hasła jak Wolność Naród Ojczyzna są pięknymi wartościami, które są fundamentem naszej tożsamości narodowej.

• MŁODZI BADACZE

• Uczniowie klasy IV wykonali na lekcji przyrody deszczomierze i będą prowadzili pomiary opadów. Jest to pierwszy krok do samodzielnej pracy badawczej. A może wśród nas jest przyszły meteorolog?

• DZIEŃ TAŃCA

• 25 kwietnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła Pani Joanna Kolk, która przeprowadziła warsztaty taneczne. Dzieci doskonale się bawiły.

Dziękujemy Pani Joannie Kolk za dostarczenie dzieciom radości oraz Panu Mateuszowi Zawdzkiemu za uwiecznienie pięknymi zdjęciami tego niesamowitego dnia.

# Flesh Flow Dance Academy

# Joanna Kolk

# Dzień Tańca

• KREATYWNA PRZERWA

• "Kreatywność jest wyjściem poza wyobraźnię, bo wymaga, żeby daną rzecz rzeczywiście wykonywać, a nie tylko myśleć o niej" (Ken Robinson)

Dzisiejsze zajęcia są kolejnym działaniem wpisanym w plan innowacji "A jak arteterapia", która w bieżącym półroczu jest realizowana w naszej szkole. Uczniowie klas IV- VIII pokazali dziś, co im w duszy gra, wykorzystując do tego... kaszę i mąkę. Ich prace to prawdziwe dzieła sztuki. A niektórzy nauczyciele mogli zobaczyć wśród prac uczniowskich swoje portrety. Jesteśmy naprawdę dumni z naszych wychowanków, ich kreatywności i pozytywności.

• ZAKŁADAMY OGRÓDEK KLASOWY

• Uczniowie klas I-III w ramach realizacji zadań projektu “Program dla szkół” założyli klasowy ogródek na parapecie. Dzieci zebrały informacje na temat uprawy roślin w warunkach szkolnych oraz ich pielęgnacji. Zasiali nasiona warzyw oraz sadzili cebulki w skrzynkach i donicach. Teraz będą prowadzić obserwacje wzrostu roślin.

• AKCJA "TYDZIEŃ DLA SERCA"

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych przyłączyły się do akcji "Tydzień Dla Serca" organizowanego przez PSSE Działdowo. To była doskonała okazja do przypomnienia sobie jak należy dbać o układ krążenia.

• ZAJĘCIA O KOSMOSIE

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowały blok tematyczny pt. "Kosmos". Podczas zajęć zdobywały informacje o układzie słonecznym.