• DZIEŃ MISIA

• W piątek 24 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przedszkolaki i starsi uczniowie przyszli do szkoły w towarzystwie swoich misiów. Świętowanie zaczęli od wysłuchania historii o pierwszym pluszowym misiu. Zabawy z misiami, sesja zdjęciowa, układanie misiów według określonego schematu, kolorowanki i tańce z misiami. W takim klimacie minął dzień naszym uczniom.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

• W dniu 21 listopada włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Jest to dzień, w którym przypominamy, jak ważna jest życzliwość na co dzień. Każdy, kto rano pamiętał o zwyczajnym "dzień dobry" obdarowany został odznaką ze słoneczkiem, a wszyscy losowali z koszyka karteczkę z miłym życzeniem na cały dzień. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym dniu nasi uczniowie będą pamiętali o codziennym powitaniu przekraczając progi szkoły. Pamiętajmy, że nie trzeba wielkich czynów, wystarczy uśmiech, pozdrowienie, miłe słowo, aby sprawić wiele radości innym. Życzliwość nie kosztuje nic, a może działać cuda. W tym dniu przewodnim kolorem w szkole był żółty, symbolizujący optymizm i radość. Organizatorem tej akcji była redakcja szkolnej gazetki "Kaktus".

• WIECZÓR FILMOWY W SZKOLE

• Samorząd Uczniowski w piątek, 17 listopada zorganizował w szkole dla uczniów klas IV-VIII wieczór filmowy. Była to okazja do obejrzenia ciekawych filmów, ale także do spędzenia początku weekendu w gronie koleżanek i kolegów. W czasie przerwy obowiązkowo pizza dla każdego!

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• 17 XI 2023 e.  w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wybrani uczniowie podczas przerw odpytywali całą społeczność szkolną z tabliczki mnożenia. Za dobrą odpowiedź pytana osoba otrzymywała znaczek eksperta. Na długiej przerwie uczniowie zmierzyli się z zasadami, mieli do wyboru prostszą wersję zadań lub łamigłówki. Zainteresowanie było ogromne, a ilość rozdanych znaczków tylko zapewnia nas że Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gródkach znają tabliczkę mnożenia.

• SPEKTAKL "CZARODZIEJSKIE SŁOWA:

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III obejrzeli w Lidzbarku spektakl pt. "Czarodziejskie słowa" w wykonaniu aktorów Teatru ARTENS. Bohaterowie przedstawienia przypomnieli dzieciom o ważnych słowach "proszę, dziękuję, przepraszam", o których warto pamiętać, bo mają ogromną moc!

• ŚNIADANIE DAJE MOC

• To akcja, która promuje zasady zdrowego odżywiania. Ostatniego dnia października uczniowie klas I-III wspólnie przygotowali apetyczne kanapki na drugie śniadanie. Podczas zajęć przeprowadzono pogadankę o tym, dlaczego trzeba jeść śniadanie przed wyjściem z domu do szkoły. Uczniowie doszli do wniosku, że codzienne spożywanie śniadania wpływa na lepsze samopoczucie, dobry humor od rana i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Pamiętajmy, nie rozpoczynamy dnia bez zdrowego śniadania!

• DZIEŃ DYNI

• Tego dnia wszystkie przedszkolaki ubrane były na pomarańczowo. Dzień rozpoczęły od dyniowej sesji. W kolejnej części dnia malowały dynie, przeliczały, kodowały oraz ćwiczyły swoją celność. Na zakończenie Dnia Dyni dzieci zajadały się ciastami dyniowymi.