• WESOŁYCH ŚWIĄT

• W tych świątecznych dniach otwórzmy nasze serca na cud miłości i pokoju.

Niech Boże Narodzenie przypomni nam o istocie miłości,

uzdrawiającej mocy rodzinnego ciepła i magii Bożego Narodzenia.

Niech to będą radosne święta!

• SZKOLNA WIGILIA

• Tradycyjnie, w ostatnim przedświątecznym dniu nauki, odbyła się szkolna wigilia, w której uczestniczyli zaproszeni emerytowani pracownicy. Uroczystość uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu "Anielskiego chóru". By przeżyć to spotkanie uroczyście, każda klasa, począwszy od przedszkolaków wykonała wybrany utwór świąteczny, a grupa uczniów zaprezentowała taniec z lampionami "Noel". Laureatkom konkursu dla klas IV- VIII na kartkę świąteczną zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski wręczono drobne upominki. Pani Alina Rusin, dyrektor szkoły, złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a zaproszonym gościom SU wręczył drobne upominki wykonane przez uczniów. Ta wyjątkowa uroczystość pozwolił nam w pełni poczuć świąteczną atmosferę.

• NASI UCZNIOWIE NA WIGILII DLA MIESZKAŃCÓW GRÓDEK

• Dnia 15 grudnia uczniowie naszej szkoły na wigilii zorganizowanej przez pana sołtysa Stanisława Orłowskiego dla mieszkańców Gródek zaprezentowali  koncert kolęd. "Anielscy chórzyści" do pomocy przy koncercie zaprosili wszystkich zebranych i tak wspólnymi siłami udało się oddać hołd Nowonarodzonemu. Na zakończenie zostliśmy obdarowani gromkimi oklaskami i słodkim upominkiem. Dziękujemy!

• MATEMATYKA Z MIKOŁAJEM

• Okres świąteczny w pełni. Dla dzieci z oddziału "0" to wspaniały czas na doskonalenie umięjętności liczenia w ramach projektu #20 minut dla matematyki. Dziś dzieci miały za zadanie nakarmić Sw. Mikołaja.

• ROZŚWIETLENIE CHOINKI

• Dnia 09.12.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gródkach brali udział w uroczystym odpaleniu Choinki w Gródkach. Dzieci wykonały magiczny taniec Noel z lampionami. Ten taniec wprowadził mieszkańców w świąteczny nastrój.

• POMYSŁ NA MIKOŁAJKI?

• Bardzo proszę! Ukryte obiekty, tajne przejścia, fascynujące zagadki, czyli… Escape Room, niezapomniane chwile w Parku Trampolin 7 Jump Streeet, a na koniec – pełna emocji podróż z Mrukiem i Poppy w olsztyńskim kinie. Zdjęcia mówią same za siebie. POLECAMY!!!

• MIKOŁAJKI

• W dniu 6 grudnia przedszkolacy i uczniowie klas I-III obchodzili mikołajki. W oddziałach przedszkolnych było wiele atrakcji i  niespodzianek. Uczniowie klas I-III obejrzeli film wprowadzający ich w świąteczny nastrój. Ten dzień upłynął nam w radosnej atmosferze.

• OWOCOWO-MLECZNE INSPIRACJE

• W ramach realizacji "Programu dla szkół" w klasach I-III odbyły się warsztaty kulinarne, na których uczniowie z kefiru i owoców przygotowali pyszne koktajle mleczne o smaku malinowym i bananowym, które wszystkim bardzo smakowały. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczestników warsztatów do odkrywania nowych smaków.

• Z WIZYTĄ U MIKOŁAJA

• W pierwszym dniu grudnia złożyliśmy wizytę Mikołajowi, który oczekiwał na nas w Wiosce Garncarskiej w Kamionce. Na ten dzień czekali z utęsknieniem przedszkolacy i uczniowie klas I-III. To spotkanie zapadnie na bardzo długo w naszej pamięci, a dlaczego? Sami zobaczcie...

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• W ostatnim dniu listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Uczniowie recytowali wiersze z kanonu klasyki dziecięcej. Wybór laureatów spośród 19 recytatorów był dla jury niełatwy, ponieważ każde dziecko pięknie zaprezentowało przygotowany utwór. W kategorii oddziałów przedszkolnych jury przyznało miejsca:

1. Jan Mackiewicz

2. Weronika Marciniak

3. Hania Mróz

wyróżnienie zdobył Maciej Cybulski.

W kategorii klas I-III kolejne miejsca zdobyli:

1. Lena Janowicz klasa III

2. Franciszek Kordalski klasa I

3. Nikola Nizgorska klasa II

wyróżnienie: Szymon Rzeszotarski i Krzysztof Szatkowski klasa III

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy pozostali uczestnicy konkursu drobne upominki. Zachęcamy uczniów, aby poznawali najpiękniejsze wiersze dla dzieci nie tylko przy okazji konkursu. W naszej bibliotece czeka na Was wiele pięknych książek. Zapraszamy!

• WIECZÓR ANDRZEJKOWY

• Dla podtrzymania tradycji andrzejkowych, Samorząd Uczniowski zorganizował w środę, 29 listopada wieczór wróżb połączony z dyskoteką. Do naszych wróżek ustawiły się długie kolejki, aby poznać imię przyszłej sympatii, dowiedzieć się, czy spełni się życzenie, albo uchylić rąbka tajemnicy o swojej przyszłości. Dzisiaj wróżby traktowane są tylko jako element dobrej zabawy. Wszyscy uczestnicy bawili się przy ulubionych przebojach muzycznych, a w przerwie był czas na słodki poczęstunek. Dzięki takim zabawom, tradycje przekazywane od pokoleń nie zaginą i będą kontynuowane.