• SIEJEMY SŁOŃCE

•   W ramach ogólnopolskiej akcji „Siejemy słońce” uczniowie klas 1-3 przed szkołą zasiali różne odmiany słonecznika. Jest to program promujący proste działania ekologiczne skupione na pomocy pszczołom i ptakom. Mamy nadzieję, że po powrocie z wakacji nasze oczy ucieszy słonecznikowy zakątek, który będzie nie tylko ozdobą, ale również źródłem pokarmu dla ptaków.

• Wyprawa na „Małą, zieloną planetę”

•    We wtorek 11 maja 2023r, przedszkolacy, zerówka i uczniowie klas 1-3 w MGOK w Lidzbarku obejrzeli spektakl pt. „Mała, zielona planeta” przygotowany przez teatr Artenes z Wrocławia. Rodzeństwo Zosia i Janek z Matką Naturą przypomniało o zasadach segregacji śmieci, przybliżyło dzieciom wiedzę o żywiołach, pokazali jak dbać o naszą planetę, aby była zielona, piękna i czysta. Uświadomili małym widzom, co się stanie, kiedy przestaniemy dbać o naszą ziemię. Uczniowie wyszli z przekonaniem, że mają wpływ na otaczające środowisko. Pomimo, że bohaterowie, a wraz z nimi widzowie przeżywali chwile grozy i strachu, to wszystko zakończyło się pomyślnie. To była ciekawa lekcja przyrody.
                           Kolejną atrakcją byłą wyprawa przez miasto na lody, a potem spacer nad jezioro. Plac zabaw był wielką atrakcją. Tam nikt się nie nudził.
                           Ten wyjazd pokazał nam, że blisko nas jest wiele atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć.

• AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• W dniu 50.05.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mottem przedstawienia było hasło „WITAJ MAJOWA JUTRZENKO”.

W czasie uroczystości  przypomniano  najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym  wydarzeniu patriotycznym z 1791r. Występ uświetniły wiersze i piosenki związane z konstytucją oraz o tematyce patriotycznej, np. „Mazurek 3 Maja”, „Tu wszędzie jest moja  Ojczyzna” czy „Taki kraj”.

• Brąz dla zawodniczek z Naszej Szkoły.

• Dnia 28 kwietnia 2023 roku w Niechłoninie drużyna dziewcząt uczestniczyła w Mistrzostwach Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych Gminy Płośnica o Puchar Wójta Gminy Płośnica.

Do zawodów przystąpiły 4 drużyny ze Szkoły Podstawowych z Wielkiego Łęcka, Gródek, Płośnicy i Niechłonina. Turniej został rozegrany systemem ,,każdy z każdym”.

Dziewczęta dzielnie walczyły o każdą piłkę, stwarzały piękne akcje a sytuacje bramkowe zamieniały na bramki.

Nasze zawodniczki wygrały 1 spotkanie i zremisowały kolejne co w ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Gminy Płośnica w Piłce Nożnej Dziewcząt dało Nam 3 miejsce.

Szkołę reprezentowały: Natalia Kamińska, Nikola Porazińska, Lena Ornowska, Anna Urbańska, Joanna Wasilewska, Maria Lendzian, Alicja Wisińska, Judyta Pacewicz, Oliwia Czartowska, Zofia Smyczyńska, Monika Smyczyńska, Michalina Mańka.

Opiekun zespołu: Jolanta Urbańska

Dziękujemy dziewczętom za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

• 28 kwietnia 2023r. w naszej szkole  odbył się Dzień Kolorowej Skarpetki. Większość uczniów tego dnia założyła kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka.

• #ZDROWOROSNA

• Uczniowie klas IV - VII uczą się przez działanie, biorąc udział w akcji #ZDROWO ROSNA.

NA ZDJECIACH: uczniowie w trakcie pracy